Восени кімнатні рослини потребують уваги та правильного догляду. Золотова гостя приносить з собою не тільки барвисті відтінки для листя, але й різкі перепади температури. Як допомогти рослинкам та підготувати їх до зими? Дамо декілька порад, на що саме звернути увагу:
1. Освітлення. Основний момент, адже більшість домашніх рослин дуже люблять світло. Прийнято думати, що є квіти, які люблять тінь, але вони скоріше добре переносять відсутність освітлення. Друга половина жовтня, зазвичай, відрізняється різких скороченням світлового дня. Якщо ви власник тропічних рослин, то знаєте що вони потребують 12 годин світла. Почніть з миття вікон, приберіть жалюзі або штори та переставте рослини з балкону на підвіконня. Для забезпечення якісного підсвічування ваших зелених улюбленців пропонуємо придбати лампу для рослин + 3 режими освітлення LEDium Fito Violet H3 14 Ват. Пристрій має три гнучкі джгути, які забезпечать підсвічування будь-якої частини рослини. У фітосвітильника є 3 режими: червоне, синє та комбіноване світло. Синій колір сприяє розвитку кореневої системи, а за допомогою червоного можна пришвидшити цвітіння квітів та дозрівання плодів.
2. Температура. Різкий перепад температури від гарячої батареї до провітрювання приміщення стає справжнім стресом для рослини. Протяг є шкідливим для рослин, особливо після поливу. Підвищена вологість та систематичний протяг може викликати загнивання кореневої системи і навіть загибель зеленого балконного друга.
3. Підживлення. Спеціалісти рекомендують припинити підживлення на осінній період, адже подібні дії призводять до накопичення поживних речовин у грунті. Часто, це призводить до пошкодження кореневої системи. Дозволяється здійснювати підживлення, якщо період цвітіння припадає на осінь. Для квітки буде корисніше, якщо в добриві буде фосфорно-калійні складові.
4. Вологість повітря. Скоро почнеться опалювальний сезон, що значно пересушує повітря. Для квітів, які люблять вологу це дуже шкідливо, як і для людини. Можна розмістити поряд із підвіконням ємність з водою або придбати зволожувач повітря. Корисно влаштовувати рослинкам душ за допомогою оприскувача. Сукулентам, кактусам та рослинам з ворсом на листях подібна процедура не потрібна. Дозволяється оприскувати своїх балконних улюбленців двічі на день.
5. Полив. Не треба думати, що частий полив невеликою кількістю води буде корисним. З приходом осені краще скоротити полив до одного разу у день. Основним сигналом до наступного поливу має бути підсихання грунту у горщику.
Окрім вищезгаданих порад, зверніть увагу на розмір рослин: чи комфортно вашому улюбленцю в цьому вазоні? Ті рослини, які «виросли» зі своєї старої оселі потребують негайної пересадки. Уважно стежте за станом листочків та своєчасно робіть осінню підрізку. Нехай ваші рослинки довго живуть та квітнуть всім на радість!