Як організм людини реагує на світло?
Доведено, що природнє світло допомагає людині відчувати себе в декілька разів краще. З'являється бадьорість, життєрадісність, активність. Погане освітлення має наступні наслідки для самопочуття людини:
· швидка стомлюваність;
· головний біль;
· погіршення зору;
· безсоння.
Розвиток технологій дозволяє регулювати освітлення згідно з циркадними ритмами. Правильно підібрана колірна температура дозволить прекрасно себе відчувати як на роботі, так і вдома.
Яке освітлення має бути в офісі та вдома?
Так як світло відіграє ключову роль для процесу вироблення гормонів, якість сну, фізічну та мозкову активність, потрібно чітко розробити режим освітлення. Необхідно пристосувати колірну температуру освітлення до природньої зміни дня та ночі. Вранці всі біоритми людини прокидаються, припинивши вироблення мелатоніну. Вчені розробили засоби освітлення, за допомогою яких можна регулювати свій стан протягом дня.
Коли людина працює, то потребує підвищення рівня уваги, концентрації та розумових здібностей. Для тонусу нервової системи необхідно використовувати денне холодне світло (від 6500К). На нашому сайті можна знайти настільні лампи будь-якої колірної температури. Фахівці радять під час обідньої перерви змінити колірну температуру на тепле світло для того, щоб працівник відпочив.
Організація режиму освітлення ввечері передбачає використання теплого освітлення (2700-3500К). При такому світлі організм буде потрохи розслаблятися та готуватися до відпочинку. Не слід скролити стрічку соцмереж перед сном, адже таким чином ви викликаєте, надмірне збудження та роздратування нервової системи. Найкращим варіантом заняття перед сном буде прогулянка на свіжому повітрі та провітрювання кімнати.
Якщо на вечір у вас запланована термінова робота, то її краще виконувати при нейтральному світлі. Подібне освітлення не знижає працездатність, але не збуджує нервову систему так, як холодне світло.